646464رئیس دانشگاه پیام نور ماکو گفت: با هدف ارتقاء سطح دانش آموختگان منطقه در زمینه تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ماکو به یک واحد بین المللی ارتقا می‌یابد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، محمدرضا عزیززاده اظهار داشت: بزودی ساختمان جدید دانشگاه پیام نور ماکو که احداث آن از سال ۸۷ شروع شده بود  با زیر بنای ۲ هزار و ۸۰۰ متر در ۲ طبقه با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

وی تعداد کلاس‌ها و فضاهای آموزشی و اداری افزوده شده را ۲۷ مورد ذکر و افزود: این فضاهای آموزشی شامل کتابخانه، سالن مطالعه، سالن اجتماعات و فضاهای اداری هستند که با بهره‌برداری از این فضا زمینه مناسبی برای افزایش رشته‌ها و جذب دانشجو در این مرکز آموزشی فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز ماکو تصریح کرد: ۲ هزار دانشجو در ۲۵ رشته در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که در سال آینده ۱۰ رشته جدید به جمع رشته‌های دانشگاهی ماکو افزوده می‌شود تا ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو مشغول تحصیل شوند.

عزیززاده گفت: با توجه به فعالیت سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو زمینه‌ها و امکانات لازم برای ایجاد واحد بین المللی ماکو فراهم شده است که در صورت تامین مقدمات آن از مهر ماه ۹۴ اقدام به جذب دانشجو می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور ماکو تکمیل نمای بیرونی، محوطه‌سازی و رنگ‌آمیزی فضاهای آموزشی با صرف ۱۵ میلیارد ریال اعتبار، تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی، احداث و راه‌اندازی گلخانه برای دانشجویان مهندسی کشاورزی، تکمیل سالن ورزشی ۲ هزار متری را از دیگر پروژه های مهم در ۳ ماهه اول ۹۴ اعلام کرد.