4654564مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۵۹ درصد مردم استان تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری قرار گرفتند در حالی که این تعداد در سال ۷۱ پانزده و نیم درصد بود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی؛ رسول اکبری اظهار داشت: تا پایان آذر ماه امسال یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۶۷۳ نفر در آذربایجان‌غربی تحت پوشش شبکه فاضلاب استان قرار گرفتند در حالی که تا پایان سال ۷۱ این رقم ۱۵۷ هزار و ۸۹۲ نفر بود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون طول شبکه جمع‌آوری فاضلاب مدرن با قطر بزرگتر از ۲۰۰ میلیمتر، ۲۲۰ هزار و ۱۰۵ کیلومتر و طول شبکه جمع‌آوری فاضلاب سنتی ۳۴۳ هزار و ۴۸ کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هم اکنون ۲۸۶ هزار و ۹۴۰ فقره انشعاب فاضلاب شهری در استان وجود دارد؛ گفت:در حال حاضر ۱۰ شهر استان دارای انشعابات فاضلاب و ۱۳ شهر آذربایجان‌غربی نیز دارای تاسیسات فاضلاب هستند.

اکبری اظهار داشت: تا پایان آذر ماه امسال تعداد آزمایشگاه‌های آب استان به ۱۷ واحد رسیده و از سوی دیگر تعداد تصفیه‌خانه‌های آب موجود آذربایجان‌غربی نیز ۱۱ واحد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به طول شبکه توزیع آب استان با قطر مساوی یا بیشتر از ۸۰ میلیمتر بیان کرد: تا پایان آذر امسال، طول شبکه توزیع آب استان به ۴۴۱ هزار و ۴۹۲ کیلومتر رسیده و از سوی دیگر طول خطوط انتقال آب ۶۹۰ هزار و ۷۷ کیلومتر است.

اکبری حجم مخازن در مدار را تا پایان آذر ماه امسال ۳۷۹ هزار و ۲۷۰ متر مکعب عنوان کرد و گفت: در این باره حجم کل مخازن استان ۴۱۰ هزار و ۳۶۵ متر معکب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از وجود ۲۷۳ حلقه چاه در آذربایجان‌غربی خبر داد و افزود: در این زمینه هم‌اکنون، ۱۹۵ حلقه چاه در استان فعال هستند.