1به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی که در سال وحدت ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: این مدارس در قالب بیش از یک هزار و ۸۵۰ کلاس درس در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده است.

فریدون سید مصطفوی با بیان اینکه تا دستیابی به وضعیت مطلوب در این زمنیه فاصله هست، گفت: علی رغم این همه امکانات و وجود ۸۸۶ مدرسه غیر دولتی در استان نیازمند تلاش بیشتر برای کاهش شاخص تراکم کلاسی هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: از نظر تراکم دانش آموزی استان در مقطع ابتدایی در رتبه ۲۳ کشوری با ۲۴٫۳۶ صدم و در مقطع اول و دوم متوسطه در رتبه ۲۸ کشور با شاخص به ترتیب ۲۵٫۸۱ و ۲۶٫۵۴ صدم قرار گرفته که این رتبه در شان استان نیست.

وی مشکل بیسوادی و تلاش در ریشه کن کردن این معضل اجتماعی و فرهنگی را یکی از اولویت های آموزش و پرورش در آذربایجان غربی عنوان کرد و ادامه داد: این استان با داشتن ۱۸۳ هزار بیسواد در رتبه ۲۸ کشوری قرار دارد که بهبود این رتبه عزم جدی مردم و مسئولان را می طلبد.

وی گفت: در حال حاضر ۳۶۴ کلاس درس زیر ۱۰ دانش آموز در استان وجود دارد که حتی برخی از این کلاس ها فقط یک یا دو نفر دانش آموز دارند.

سید مصطفوی اضافه کرد: آذربایجان غربی هم اکنون دارای ۵۰۰ کلاس به صورت کانکس، ۴۰ آموزشگاه سنگی و ۱۱۷ آموزشگاه خشتی است.

وی تصریح کرد: آسان سازی کارهای اداری خیرین مدرسه ساز و ثابت ماندن اسامی مدارس خیرساز به نام خود خیر و تعیین تکلیف اسناد زمین های اهدایی توسط خیرین از جمله اقداماتی است که در راستای حمایت از خیرین امسال در استان انجام شده است.