524524امام‌ جمعه ارومیه گفت: رعایت عدالت محوری در دولت تدبیر و امید یکی از مطالبات جدی و اصلی مردم آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در دیدار با معاون مطبوعات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: استان آذربایجان‌غربی دارای ادیان و قومیت‌های مختلفی است که سبب متمایز شدن آن با دیگر استان‌ها می‌شود.

وی با بیان این‌که آذربایجان‌غربی در شاخص‌های توسعه دارای وضعیت چندان مطلوبی نیست گفت: یکی از مطالبات جدی مردم عدالت محوری است که لازمه نگاه ویژه در تمام زمینه‌ها به خصوص زمینه فرهنگی است.

قریشی افزود: ظرفیت‌های بسیاری در استان وجود دارد که می‌تواند زمینه سرمایه‌گذاری فرهنگی را ایجاد کند که اگر این اقدام صورت نگیرد در آینده مشکلات بزرگی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به این‌که مردم نیز نقش به‌سزایی در فرهنگ جامعه دارند بیان کرد: باید نظام را حفظ و سطح علمی جامعه را به‌ویژه در استان‌هایی همانند آذربایجان‌غربی بالا ببریم.

قریشی تصریح کرد: درمجموع هم‌اکنون وضعیت فرهنگی و مطبوعاتی استان خوب بوده ولی برای حفظ و رشد آن لازمه نگاه ویژه و ایفای نقش رسانه‌ای هستیم.

وی با بیان این‌که مطبوعات از تاثیر‌گذارترین نهادهای جامعه است اظهار داشت: اگر در ماجرای شهرستان مهاباد رسانه ایفای نقش نکرده و حادثه رخداده را کنترل نمی‌کرد یقینا شاهد وقوع فاجعه‌ای بزرگ می‌شدیم.

امام‌جمعه ارومیه گفت: در این میان نیز به دلیل وجود حساسیت‌های بالا باید سایت‌هایی که از مجوز برخوردار نیستند را فیلتر کرد چراکه این اقدام سبب می‌شود تا مسئولان این سایت‌ها به طرف مجوز رفته و اخلاق حرفه‌ای را رعایت نمایند.

تسنیم