66456به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، این مجمع که با حضور منصوره گرجی نایب رئیس فدراسیون کوهنوردی در محل اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی برگزار شد، محمد نوبخت‌نیا سرپرست موقت هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی با کسب اکثریت آرا به مدت چهار سال به عنوان ریاست این هیئت انتخاب شد.

در این مجمع که سه ماه پس از انتصاب سرپرست موقت هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی برگزار شد، ۱۴ نفر دارای حق رای بودند که نوبخت‌نیا با کسب ۱۲ رای و دو رای ممتنع رئیس هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی شد.

نوبخت‌نیا در خصوص برنامه‌های انجام شده در سه ماه تصدی پست سرپرستی، اظهار داشت: به خاطر وحدت رویه در اسفندماه اولین جلسه هیئت‌های شهرستان‌های آذربایجان‌غربی با حضور تمامی اعضا برگزار شد.

وی افزود: اولین صعود مشترک استانی بعد از شش سال در اسفند ماه سال ۹۳ در ارتفاعات کوه خلیل ارومیه صورت گرفت که بیش از ۲۵۰ نفر از این صعود استقبال کردند.

رئیس هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به تاکید نایب رئیس فدراسیون کوهنوردی برای اولین بار کار گروه بانوان در آذربایجان‌غربی تشکیل شد.

نوبخت‌نیا در خصوص برنامه‌های خود برای چهار سال ریاست هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی اذعان کرد: هدف ما  تبدیل آذربایجان‌غربی به قطب کوهنوردی ایران است و این امر با توجه به پتانسیل‌های بالای محیطی آذربایجان‌غربی دور از دسترس نیست.

وی تصریح کرد: تشکیل مدرسه هیمالیا نوردی و آموزش نیروهای متخصص از اولویت‌های اساسی هیئت کوهنوردی می‌باشد.

رئیس هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تشکیل خانه کوهنورد در ارومیه از دغدغه‌های اصلی  هیئت کوهنوردی است که باعث تسهیل و پیشبرد برنامه‌های کوهنوردی می‌شود.
هیئت کوهنوردی آذربایجان‌غربی پس از استعفای فیروز آزادی رئیس سابق هیئت به مدت سه ماه توسط سرپرست موقت اداره شد.