به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، فریدون سیدمصطفوی در دیدار با مدیر عامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی افزود: استفاده از فناوری های نوین آموزشی در شرایط کنونی، اجتناب ناپذیر است و شرکت مخابرات می تواند در ایجاد زیر ساختهای استفاده از تکنولوژی های نوین آموزشی در کنار آموزش و پرورش مشارکت کند.

وی با اشاره به اشتغال به تحصیل ۵۷۰ هزار نفر دانش آموز در مدارس استان گفت: آموزش و پرورش اقدام به هوشمندسازی مدارس استان کرده و در حال حاضر دو هزار و ۲۰۳ مدرسه با چهار هزار و ۵۷۸ کلاس درس از خدمات مدارس هوشمند استفاده می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: هم اکنون کمبود فضای آموزشی از مشکلاتی است که در استان وجود دارد و در صدد هستیم تا با بهره گیری از کمکهای خیرین مدرسه ساز و بخش خصوصی این مشکل را رفع کنیم.

وی با اشاره به کمبود فضای مدرسه ای در پروژه های مسکن مهر اظهار کرد: تلاش می کنیم تا از ظرفیت های موجود در مدارس غیر انتفاعی برای حل این مساله استفاده کنیم.

سیدمصطفوی داد: در حال حاضر ۸۷۰ مدرسه غیر انتفاعی در حوزه آموزشی در آذربایجان غربی فعال هستند.

بهمن اسمعیل زاده مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی نیز در این دیدار با تبریک هفته معلم به فرهنگیان گفت: این شرکت در حوزه فضای مجازی و ایجاد زیرساخت های استفاده صحیح از فناوری های نوین در مدارس، آماده همکاری با آموزش و پرورش بوده و از هیچ خدمتی در این عرصه دریغ نمی کند.

آذربایجان غربی دارای ۳۷ هزار فرهنگی و ۵۷۰ هزار نفر دانش آموز است که در مناطق ۲۴ گانه استان تحصیل می کنند.