77867قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره)  آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه  گفت: کمیته امداد بانک اطلاعاتی جامعی برای نیازمندان است که تمام اطلاعات مربوط به نیازمندان در آن یافت می‌شود؛ شکوفایی استعدادها و کسب مهارت‌های زندگی از عمده فعالیت‌های اساسی کمیته امداد در این راستا است.

عزیز سهندی با بیان اینکه ماه رمضان پرکارترین ماه کاری کمیته امداد است ؛ اظهار داشت:  برگزاری نمایشگاه‌های تولیدات دستی یتیمان زیرپوشش و همچنین حامی‌یابی برای یتیمان ، برپایی سفره های افطاری، اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار از خانواده های تحت حمایت از جمله اقدامات در ماه مبارک رمضان است.

وی به اجرای طرح مفتاح الجنه برای ۲۲۰۰ خانواده تحت حمایت اشاره کرد و افزود: .در این طرح اکیپ هایی متشکل از امدادگران، مسئولین و خیرین استان بصورت شبانه از خانواده ها دیدار و آنها را مورد تفقد قرار خواهند داد.

سهندی  با بیان اینکه این نهاد آمادگی بیشتری را نسبت به سال قبل جهت اجرای برنامه های ماه رمضان دارد گفت: در نظر داریم با مشارکت خیرین فعال استان در سراسر آذربایجان غربی۱۶۰ هزار مددجوی تحت حمایت را در مساجد و سالن های کانونهای فرهنگی پای سفره های افطار بنشانیم و علاوه بر این به توزیع مواد غذایی خشک نیز اقدام نماییم.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان غربی در ادامه بر لزوم هماهنگی با مبلغین و روحانیون به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات را نیز در طول این ماه مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین از برگزاری جشن رمضان در پارک ائللر باغی ارومیه همزمان با میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در ایام ۱۴، ۱۵ و ۱۶ ماه مبارک خبر داد و خاطر نشان ساخت: امسال کمیته امداد استان در کنار برگزاری جشن رمضان نمایشگاهی متشکل از ۲۰ غرفه تولیدات و محصولات مجریان طرحهای خودکفایی امداد نیز تشکیل خواهد یافت.