81647995-6522464 تیم فوتبال پیشکسوتان ۹۰ ارومیه در یک دیداری دوستانه برابر تیم پیشکسوتان تراکتورسازی تبریز به برتری رسید.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از ایرنا، در این دیدار که عصر روز دوشنبه در زمین چمن خانه جوان ارومیه برگزار شد تیم ۹۰ ارومیه موفق شد با نتیجه ۵ بر ۲ از سد حریف تبریزی خود عبور کند.

برای تیم ارومیه اکبر ادریسی و محسن عباسی گلزنی کردند و گلهای تیم تبریز را سیروس دین محمدی به ثمر رساند.

هاشم ترکاوندی با کمک حمید کنعانی، محمود گوهری نژاد و رامین بابایی این دیدار را قضاوت کرد.

تماشای این دیدار از سوی سعید عباسی مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی و یحیی بهاری مدیر عامل باشگاه ۹۰ ارومیه و احد یوسفی مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه از نکات جالب توجه این دیدار بود.

تیم فوتبال پیشکسوتان ارومیه پیش از این یک دیدار دوستانه مقابل تیم منتخب تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه در راستای احیای دریاچه ارومیه به نفع بیماران سرطانی و با استقبال پرشور مردم ورزش دوست استان و شهر ارومیه در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار کرده است.

این تیم ترکیبی از بازیکنان دهه های ۶۰ و ۷۰ است که به منظور انجام دیدارهای خیرخواهانه و بشردوستانه تشکیل شده است.

فوتبال در استان آذربایجان غربی، بیش از نیم قرن سابقه دارد و نخستین مسابقه رسمی فوتبال در خرداد ماه سال ۱۳۳۸ بین تیم کلنی ارومیه با راه آهن تبریز در زمین خاکی ورزشگاه تختی امروز شهر ارومیه برگزار شد که این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به نفع تیم ارومیه رقم خورد.

نخستین باشگاه ورزشی در شهر ارومیه با نام استقلال (تاج سابق) فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از آن تیم های آشور، آرارات، صنعت نفت و مدرن اسپرت نیز وارد عرصه شدند.

در سال ۱۳۶۸ تیم پاکدیس ارومیه با کسب مقام قهرمانی زیرگروه کشور به لیگ دسته یک راه یافت.

سال گذشته تیم فوتبال شهرداری ارومیه در لیگ دسته ۲ کشور حضور داشت و با کسب مقام قهرمانی در مرحله نخست این مسابقات توانست سهمیه خود را برای سال جاری حفظ کند.