3645مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در آیین تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی درس تربیت بدنی استان آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت یک هزار و ۲۰۰ فرهنگی در بخش تربیت بدنی در استان اظهار داشت:در حال حاضر ۷۰ سالن ورزشی فعال و ۲۰۰ سالن نیمه تمام متعلق به آموزش و پرورش در سطح استان فعالیت دارند.

سید مصطفوی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی استان بسیار پایین است، گفت: این سرانه هم اکنون ۱۲ سانتیمتر مربع در آذربایجان غربی و ۱۸ سانتیمتر مربع در کشور است.

وی اظهار کرد: نهاد آموزش و پرورش سازمانی بزرگ با بیشترین تعداد نیرو است که می توان از تجربیات این نیروها بهره برد.

سید مصطفوی گفت: امسال آموزش و پرورش آذربایجان غربی توانست همزمان با هفته معلم از چندین کتاب خاطره و اثر فرهنگیان بازنشسته استان که توام با خاطرات و تجربیات دوران خدمت آنان است، رونمایی کند و این روند تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: دوری از سیاست زدگی یکی از سیاست های اصلی آموزش و پرورش است چرا که این امر سبب فاصله گرفتن ما از فعالیت های آموزشی و پرورشی می شود.
وی گفت: حوزه تربیت بدنی در استان مغفول واقع شده و سعی می کنیم در این زمینه نیز تجربیات فرهنگیان بازنشسته و پیشکسوت استان را جمع آوری کرده و برای بهره مندی آیندگان از آنها استفاده کنیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت ادراه کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: هم اکنون طرح استعداد سنجی شنا برای دانش آموزان استان اجرا شده و یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان استان در این زمینه مشغول آموزش هستند.

ولی حسینی اظهار کرد: اولین مسابقات والیبال محلات استان نیز با شرکت ۲۰۰ تیم در سال تحصیلی جاری برگزار شد که جزو کارهای مهم و اثر گذار در استان بود.

در پایان از شهردار ارومیه به خاطر همکاریهای مستمر با آموزش و پرورش استان در زمینه اجرای برنامه های مختلف در حوزه تربیت بدنی و تعدادی از فرهنگیان پیشکسوت این عرصه با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.