65465نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی با هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ۳ هزار و ۹۳۹ نفر را در قالب گروه‌های تذکر لسانی به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان در آذربایجان‌غربی به کار بسته‌اند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی در گفتگو با خبرنگاران  با تاکید بر اینکه مهم‌ترین هدف نیروی انتظامی استان ایجاد احساس امنیت در بین روزه‌داران به ویژه در ایام لیالی قدر و روز جهانی قدس است گفت: اقشار مختلف مردم همه ساعت‌های شبانه روز به ویژه زمان نزدیک به پخش اذان و موقع افطار همکاری بیشتری با ماموران پلیس داشته باشند.

علی قهرمان  با اشاره به اقدامات فرهنگی و اجتماعی ناجا تصریح کرد: با توجه به فراوانی جرائم به ویژه در محلات کم برخوردار، نیروی انتظامی استان این مشکلات را احصاء کرده و برای رفع این مشکلات، تمهیدات ویژه‌ای را اندیشیده است.

وی افزود: نیروی انتظامی استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش‌های همگانی و چهره به چهره را در ۲۰۰ مسجد و محله پیش‌بینی کرده تا از این بستر،جرائم را کاهش دهد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی از تهیه و توزیع ۱۰ هزار برگ بروشور آموزشی و پخش آن در مساجد استان خبر داد و بیان کرد: در این باره مربیان آموزشی در خصوص آسیب‌های اجتماعی و ضرورت رعایت حرمت این ماه مبارک نیز سخنرانی می‌کنند.

قهرمان اظهار داشت: با توجه به اینکه هر روز مجلس انس با قرآن در مصلای ارومیه برگزار می‌شود، نیروی انتظامی استان ضمن شرکت در این مجلس،به تامین نظم و امنیت این محافل نیز کمک می‌کند.

فعالیت ۴۰ دفتر مشاوره در کلانتری های آذربایجان غربی

معاون اجتماعیآذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه درحال حاضر در ۴۰ کلانتری استان دفاتر مشاوره فعال هستنداظهار داشت: در سالجاری نزدیک به ۶ هزار و ۱۰۰ مورد مشاوره در این مراکز صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۵ در صد از مراجعه کنندگاه به این مراکز منجر به مصالحه شده است افزود: براساس آمار مرکز مشاوره ۴۰ درصد از مشاوره های این مراکز را مسائل روانشناختی به خود اختصاص داداه است.

قهرمان افزود: ۲۵ درصد مشاوره صورت گرفته در مراکز مشاوره نیروی انتظامی را مشکلات خانوادگی،۲۳ درصد  مسائل تربیتی و تحصیلی، ۷ درصد  مسائل ازدواج و ۵ درصد را حوزه های مختلف به اختصاص داده است.