546معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه آذربایجان غربی درباره آمار بی‌سوادی در ردیف ۲۹ کشور قرار گرفته است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه ، علیرضا رادفر در جلسه کارگروه زنان و خانواده آذربایجان غربی اظهار داشت: نتایج مطالعات و تحقیقات در امور بانوان و خانواده باید به مردم اعلام و اطلاع رسانی شود.

وی گفت: هر تحقیقی به دنبال یک هدف مشخصی انجام می شود و متاسفانه روندی که در برخی موارد مشاهده می‌شود این است که می خواهیم همه چیز را محرمانه تلقی کنیم که این امر درست نیست.

رادفر افزود: باید نتایج مطالعات و تحقیقات اعلام شود که حداقل نتیجه آن آگاهسازی مردم و جامعه است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در ادامه گفت: سلامت جامعه انسانی وظیفه حاکمیت است و ما وظیفه داریم تا به این موضوعات بپردازیم و علاوه بر آموزش و اطلاع رسانی، اقدامات لازم را انجام دهیم.

رادفر به پایین بودن شاخص‌های توسعه یافتگی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه آذربایجان غربی در خصوص آمار بیسوادی در ردیف ۲۹ قرار دارد که این امر نیاز به توجه بیش از حد مدیران و جامعه به این مسئله حساس است تا با برنامه ریزی در این زمینه در خصوص کاهش آمار بیسوادی در استان قدمی برداشته شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته بر اساس تصمیم‌گیری و دستور مقام عالی استان بنا شد هر سال ۵۰ هزار نفر در استان آموزش های لازم را فرا گیرند تا در طول ۴ سال به میانگین های کشوری برسیم.

زادفر گفت: در زمینه باید از همه نهادها بخصوص نهادهایی که جامعه هدفشان روستایی است، روحانیون و افراد باسواد موجود در روستاها استفاده شود.

بررسی مصوبه سال ۹۰ در خصوص ایجاد ۴ پارک بانوان در ارومیه دیگر موضوع این جلسه بود که بررسی بیشتر آن و همچنین بررسی عوامل ظهور و بروز طلاق عاطفی در خانواده ها به جلسه بعدی این کارگروه موکول شد و درباره میزان سموم کشاورزی، تاثیر مواد آرایشی در سلامت بانوان و تاثیر و همکنش رنگینه ها بر روی سرطان های شایع زنان بحث و کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را ارائه کردند.