مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از راه اندازی اولین موزه والیبال در ارومیه خبر داد.

جلیل جباری در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه،  با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به جایگاه و میزان علاقه شهروندان عزیز ارومیه به ورزش والیبال و قدمت این رشته ورزشی در استان در نظر است تا موزه ای با همین عنوان در ارومیه راه اندازی شود.

وی راه اندازی موزه والیبال را نویدی برای توسعه گردشگری ورزشی استان عنوان کرده و افزود: در فاز اول بخشی از موزه مردم شناسی ارومیه را برای موزه والیبال اختصاص داده و امیدواریم با همکاری و همدلی مردم و مسئولین استان بتوانیم موزه ای در خور شان استان و ارومیه که بعنوان پایتخت والیبال در کشور مطرح است  راه اندازی نماییم.

جباری ورزش والیبال را یکی از ورزشهای مورد علاقه جوانان در استان نامیده و اضافه کرد : وجود چهره های شاخص و بین المللی در این رشته عاملی برای راه اندازی موزه والیبال بوده و امیدواریم با تلاش های انجام شده بتوانیم درجهت توسعه گردشگری ورزشی استان اقداماتی انجام دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی  همچنین با هدف راه اندازی موزه والیبال به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مبنی بر جمع آوری آثار، البسه، کفش، مدالها، تصاویر وجام های موجود اشاره کرده و ادامه داد : از کلیه هم استانی ها بویژه اهالی ارومیه دعوت می شود تا در راه اندازی این موزه ما را همراهی نمایند.

برای افتتاح موزه والیبال استان در ارومیه از سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشور دعوت خواهد شد.