46345مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از توزیع یک هزار و ۴۸ فقره صندوق در بین مردم برای جمع‌آوری زکات در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزرش نشریه الکترونیکی نگاه،  جلال حسین‌زاده  در نشست خبری که در سالن جلسات کمیته امداد آذربایجان غربی با بیان اینکه کمیته امداد آذربایجان غربی امسال صندوق پاکتی برای جمع‌آوری زکات فطره مردم در بین خانوارها توزیع کرده است، تصریح کرد: در این راستا یک هزار و ۴۸ فقره صندوق در بین مردم توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی با بیان اینکه ماموران کمیته امداد استان در تمام مصلاها و مساجد  حضور خواهند داشت، افزود: در این روز برای جمع‌آوری زکات از توان این اداره به نحو شایسته‌ای بهره‌گیری خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند زکات خود را به مراکز نیکوکاری، دفاتر اداره کمیته امداد در شهرستان‌ها، مراکز برپایی نماز عید فطر و پایگاه‌هایی که در شهرها مستقر هستند تحویل دهند.

حسین‌زاده با بیان اینکه امسال شاهد افزایش میزان زکات جمع‌آوری شده در استان خواهیم بود، گفت: سال گذشته ۲۲ میلیارد ریال زکات در استان جمع‌آوری شده بود و پیش‌بینی می‌کنیم این میزان امسال رشد داشته باشد.

وی با اشاره به منابع هزینه‌کرد زکات توسط کمیته امداد، اضافه کرد: زکات جمع‌آوری شده برای کمک به در راه ماندگان، فقرا، هزینه درمان افراد زیر پوشش، هزینه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان در برخی موارد در پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه خواهد شد.