147استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت مقابله جدی با توزیع‌کنندگان غیرمجاز ترامادول در سطح جامعه تاکید کرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، سعادت در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال ۹۴ که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیرکل اطلاعات استان، فرمانده مرزبانی استان و سایر اعضای این شورا در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، خواستار رفع خلاء قانونی و مقابله جدی با توزیع کنندگان غیرمجاز ترامادول در سطح جامعه شد و گفت: امیدوارم با پیگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان، این خلاء قانونی از طریق مراجع ذیربط کشوری مرتفع گردد.

وی همچنین بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهت استفاده هر چه بیشتر آحاد مختلف جامعه از امکانات و سالن‌های ورزشی استان تاکید و خاطرنشان کرد: می‌توانیم با تامین بخشی از هزینه‌های این سالن‌های ورزشی از محل اعتبارات استانی، امکانات را بصورت رایگان در اختیار شهروندان قرار دهیم که این امر می‌تواند رغبت و تمایل مردم بویژه جوانان را به امر ورزش و سلامت افزایش دهد.

سعادت همچنین از آموزش و پرورش، دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان خواست برنامه و طرحی آموزشی با هدف ارتقای سطح آگاهی در زمینه مواد مخدر بویژه مواد مخدر صنعتی برای دانش آموزان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم در استان ارائه کنند.

افزایش حساسیت در مرزهای استان توسط نیروهای نظامی، امنیتی،‌ اطلاعاتی و مرزبانی جهت جلوگیری از هرگونه ورود و قاچاق مواد مخدر به استان از دیگر مواردی بود که مقام عالی استان آن را مورد تاکید قرار داد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خواستار پیگیری مساله استفاده از ساختمان پادگان مربوط به نیروی انتظامی میاندوآب برای احداث مرکز ماده ۴۲ (مرکز نگهداری زندانیان مواد مخدر) شد.

سعادت در بخش دیگری به توطئه‌ها و تبلیغات دشمنان نظام بر علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: علی رغم تمامی توطئه های دشمنان، جمهوری اسلامی به هیچ در امر مبارزه با مواد مخدر کوتاهی نخواهد کرد و همواره در کنار تمام مردم بعنوان شهروندان این مرز و بوم حضور داشته و از آنها حمایت می‌کند.

سرهنگ فیضی زاده جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد این شورا در سه ماهه نخست سال ۹۴ ارائه کرد.

وی، برگزاری ۴ جلسه اصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، برگزاری ۴۵ جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ها با ۳۱۰ مصوبه، دیدار با خانواده های شهدای مواد مخدر، برنامه ریزی برای سخنرانی ائمه جمعه در خصوص مساله اعتیاد و مواد مخدر، برگزاری ۱۳۵ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، اجرای ۳۲۸ برنامه در استان به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، برگزاری ۲ همایش برای بهبودیافتگان از اعتیاد در ارومیه و خوی، اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، توزیع بروشورهای آموزشی بصورت خانه به خانه و برپایی چادرهای مشاوره ای در شهرستان ها را از جمله اقدامات این شورا در سه ماهه نخست سالجاری عنوان کرد.

پیگیری مساله عدم پرداخت به موقع حق کشف و خبر در زمینه مواد مخدر و اعمال محدودیت‌های جدی در خصوص حمل و نقل پیش‌سازهای مواد مخدر از دیگر موارد مورد تاکید استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در این جلسه بود.

گزارش فرماندار سلماس در خصوص عملکرد شورای مبارزه با مواد شهرستان و گزارش رئیس پلیس مواد مخدر استان در خصوص آخرین وضعیت پیش سازها و روانگردان ها در استان از دیگر موارد مطرح شده در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بود.