6846به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، هوشنگ عطاپور در جلسه کمیته بیماریهای خاص که امروز در استانداری برگزار شد، کمبود تخت، کمبود فضاهای درمانی، فرسوده بودن برخی از ساختمان‌ها و مستهلک شدن برخی دستگاههای پزشکی را از جمله مشکلات بخش سلامت در استان بخصوص در بخش بیماران دیالیزی عنوان کرد.

وی به از بین رفتن ۵۴ دستگاه دیالیزی در استان اشاره کرد و افزود:  علاوه بر این استان به حدود ۶۰ دستگاه دیالیز دیگر نیاز دارد تا بتواند جوابگوی بیماران دیالیزی باشد.

عطاپور به فضاهای فیزیکی همودیالیز که نیاز به تعمیر و مرمت دارند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مرکز دیالیز آیت اله طالقانی ارومیه، سلماس، ماکو، خوی و چایپاره در اولویت تعمیر و مرمت هستند .

وی به پیشگیری و اهمیت این مقوله اشاره نمود و ادامه داد: باید بیش از پیش به پیشگیری و برنامه هایی در این خصوص پرداخته شود چرا که در این صورت از بروز بسیاری از بیماریها در آینده جلوگیری می شود.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان غربی همچنین به لزوم برنامه ریزی برای توانمندسازی توسط انجمن های بیماریهای خاص تاکید نمود و گفت: باید فعالیت انجمن ها تنها صرفا به نگاه حمایتی مختص نشود و این انجمن ها تلاش کنند تا در راستای توانمندسازی برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

در ادامه نمایندگان انجمن های بیماریهای خاص به بیان مسائل و مشکلات و راهکارهای رفع این مشکلات پرداختند.