به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه ، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی پیش از ظهر امروز  در هفتمین همایش سراسری شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی اظهار داشت: رمضان یکی از ماه‌ها ضیافت الهی بوده و ماهی است که لذت بندگی در آن بهتر و آرامش بخش‌تر نسبت به ماه‌های دیگر قابل درک است.

توکل حیدری با اشاره  به اینکه  در فروردین ماه امسال همه شاخص‌های آذربایجان‌غربی در رسیدگی و حل اختلاف پرونده‌ها از میانگین کشوری بالاست اظهار داشت:این استان در رسیدگی به پرونده‌های قضایی پیشتاز حرکت کرده است.

وی بیان کرد: یکی از عملکردهای خوبی که در این میان وجود دارد رسیدگی و مختومه کردن پرونده‌ها با استفاده از روش صلح و سازش است که کمک شوراهای حل اختلاف در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است.

حیدری با بیان این‌که یک سوم پرونده‌ها در شورا با صلح و سازش حل شده تصریح کرد: باید به این روش تکیه کرد و با استفاده از نیروی کارآمد شورا این راه را ادامه داد.

وی به عملکرد دستگاه قضایی در سطح آذربایجان‌غربی افزود: تمام دستگاه‌های قضایی با تلاش و همت مضاعفی که داشته‌اند موقعیت استان را در جایگاه مطلوبی قرار داده‌اند چراکه استان آذربایجان‌غربی در فروردین ماه امسال توانسته در تمام شاخص‌ها بدون استثنا از میانگین کشوری بالا شود و پیشتاز و عالی در راه قدم بردارد.