به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه  ارومیه در مراسم تودیع و معارفه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در سالن آمفی تئاتر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان ارومیه برگزار شد، با اشاره به روایتی از معصومین(علیهم السلام) در مورد فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار داشت: کسی که در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را جاری سازد جانشین پیامبر خدا بر روی زمین است زیرا خداوند مومنی که خود را ضعیف بداند دوست ندارد کسی که منکر را ببیند و سکوت کند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی افزود: امر به معروف و نهی از منکر جزء بالاترین و شریف‌ترین فرائض اسلام محسوب می‌شود و در آیات قرآن و روایات مختلف بر این فریضه مهم سفارش شده است.

حجت الاسلام علی قنبری، قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: در جامعه کنونی که در معرض تهاجم فرهنگی قرار گرفته است باید نسبت به مسئله امر به معروف و نهی از منکر نگرشی کاربردی‌تر صورت گیرد و امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند ابزاری کارآمد در مقابله با آن باشد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های برگزار شده ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات اخلاق ویژه مدیران در مرکز استان و شهرستان‌ها و برگزاری برنامه‌های ویژه هفته امر به معروف و نهی از منکر از جمله برنامه‌های برگزار شده ستاد محسوب می‌شود.

قنبری به اجرای طرح تذکر لسانی در هفت شهرستان منتخب استان اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات استانی مقرر شد کلیه شهرستان‌های استان اجرای طرح تذکر لسانی را در دستور کار خود قرار دهند.

در پایان این مراسم از زحمات سردار یحیی شرفی، دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قدردانی و سردار ناصر اصلانی به عنوان دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان منصوب شد.