77867مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: توانمندسازی خانواده های تحت پوشش مهمترین هدف برنامه های این نهاد حمایتی است که باید کمک های ارائه شده را به این سمت سوق دهیم.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، جلال حسین زاده روز دوشنبه در گردهمایی دو روزه مسوولان خودکفایی ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره ) آذربایجان غربی در ارومیه افزود: کمک های این نهاد حمایتی باید در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار صرف شود و نباید تنها کمک های معیشتی به خانواده های نیازمند داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مهمترین اقدام در این راستا سوق دادن تسهیلات بانکی به سمت توانمندسازی خانواده هاست که امیدواریم در این راستا در تمامی شهرستانها برنامه های عملیاتی صورت گیرد.

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال و توانمند کردن خانواده های نیازمند می تواند در جلوگیری از معضلات اجتماعی تاثیرگذار باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ادامه داد: در این راستا باید از ظرفیت کارگروههای اشتغال در مرکز استان و شهرستانهای مختلف بهره ببریم و گزارش های لازم را نیز در این خصوص به مسوولان مرتبط و مردم ارائه دهیم.

حسین زاده افزود: در راستای توانمندسازی خانواده ها قرار است امسال چهار هزار و ۵۰۰ نفر از نیازمندان تحت پوشش با اعطای حدود ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات صاحب شغل شوند.

در این گردهمایی دو روزه قرار است مسوولان خودکفایی ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با برنامه ریزی های این نهاد در راستای توانمندسازی خانواده های تحت پوشش آشنا شوند.