67878مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی از برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری در ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، حجت‌الاسلام محمدباقر کریمی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ ترویج و اشاعه فرهنگ ناب رضوی در استان ها و  کشورهای همجوار را از اهداف مهم  برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری عنوان کرد

وی به اقدامات اجرایی در این راستا اشاره کرد و افزود: برگزاری اتاق فکر، دیدار با نماینده‌ ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، حضور و همکاری شبکه سحر و طراحی پورتال استانی از جمله اقدامات انجام گرفته برای این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه فراخوان مسابقات به کشورهای جمهوری‌آذربایجان و نخجوان نیز داده شده است افزود: در جریان این جشنواره میهمانان ویژه از عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان‌ و نخجوان حضور پیدا می‌کنند.

وی از رشدکمی و کیفی  جشنواره در سال جاری خبر داد و اظهار داشت:  امسال تعداد شرکت‌کنندگان جشنواره ۱۵٫۵ درصد و تعداد آثار ارسال شده ۲۶٫۶ درصد نسبت به سال گذشته از افزایش برخوردار است.

کریمی افزود: ۳۴۲ اثر از شاعران داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی در ارومیه ارسال شده است که از این تعداد، ۳۲۰ اثر از شاعران داخلی و ۲۲ اثر از شعرای دیگر کشورها ارسال شده است.

این جشنواره ۲۹ مرداد ماه به مدت یک روز در سالن آمفی تئاتر اداره برق برگزار خواهد شد.