به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، استاندار آذربایجان غربی عصر امروز  در همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر که در سالن امام علی(ع) نیروی انتظامی برگزار شد،  با اشاره به توافق هسته ای کشورمان اظهار داشت: پس از توافق هسته ای و به دنبال آن رونق نسبی در اقتصاد کشورمان، درصدد ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری در استان هستیم تا نسل جوان از بیکاری نجات یابد.

قربانعلی سعادت با بیان اینکه آذربایجان‌غربی در مسیر ترانزیت مواد مخدر سنتی قرار دارد افزود: اخیر نیز آذربایجان غربی در مسیر مواد مخدر صنعتی و پیش‌ساز قرار گرفته که نیازمند پیشگیری از سوی مردم هستیم.

وی گفت: در سالیان گذشته در جنوب استان، اهل سنت ، مصرف مواد مخدر را حرام می‌دانستند اما هم اکنون با توطئه‌های دشمن، به مرزهای اعتقادی بی‌توجهی شده و پیش‌سازهای مواد مخدر صنعتی از جنوب استان هدایت و تمام خانواده‌ها را درگیر خود کرده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با برقراری طرح وزیر کشور در امر” اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر” بتوانیم نیروهای سازنده کشور را نجات داده و آنان را در تولید و سازندگی به کار ببریم.

استاندار آذربایجان‌غربی به راه اندازی کارگاه‌های تولید و اشتغال در آذربایجان‌غربی اشاره کرد و افزود: این کارگاه با هدف ایجاد اشتغال و ارائه آموزش در راستای مبارزه با مواد مخدر در میانداب راه اندازی می شود.