120 copyبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، نماینده ولی فقیه آذربایجان غربی ظهر امروز در نشست صمیمی با خبرنگاران ارومیه که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که اصحاب رسانه را به خیرخواهی و خیراندیشی دعوت می کنند، تصریح کرد: کار شما رسانه ای ها اگر در مسیر حق قرار گیرد کاری است که ائمه معصومان(ع) آن را تایید و امضا فرموده اند.

قریشی با اشاره به روز خبرنگار بیان کرد: در طول تاریخ، خبرنگاری و سلک اصحاب رسانه به انحای محتلف فعالیت می‌کردند و در این باره نخستین خبرنگاران راویانی بودند که در محضر پیامبر(ص)، بزرگان دین و اهل‌بیت(ع) حضور داشته و نقل قول‌های آنان را نوشته و به جامعه انتقال می‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی به سخنانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرده و افزود: ایشان فرمودند، اصحاب رسانه باید اصحاب خیر باشند بنابراین کار خبرنگاری و اطلاع‌رسانی کار ارزشمندی است و چون حتی اعتقادات ما مسلمانان نیز از این طریق به ما رسیده است.

قریشی اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که قرآن کریم نیز به آن تاکید دارد این است که اگر رسانه و گفتارمان محکم باشد باید حقایق را درست انعکاس دهد تا رفتار و اعمال در جامعه اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه قول صدیق در مورد انسان‌ها دو اثر دارد، تصریح کرد: یک اثر قول صادق و محکم این است که اثر مغفرتی داشته و سبب بخشایش گناهان آدمی می شود و از سوی دیگر قول صدیق سبب اصلاح اعمال اجتماعی و فردی می‌شود.

قریشی گفت: اگر قول صدیق در جامعه حاکم نبوده و تقوا رعایت نشود وسیله‌ای برای تفرقه و کسب معصیت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه خبرنگاران با قلم خود می‌توانند جلوی فساد را بگیرند اظهار داشت: خبرنگاران هم می‌توانند منشاء خیر و هم شر باشند بنابراین هدف رسانه‌ها باید بیش از همه به قصد قرب الهی باشد تا در این صورت وسیله‌ای برای تامین آخرت آنان باشد.

قریشی با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید از حیثیت افراد محافظت کنند، افزود: براساس روایتی از نبی‌مکرم اسلام(ص) اگر انسان به یک مومن بهتان زده و یا یک وسیله‌ای را به او نسبت دهد که آن شخص چنین مسئله‌ای را ندارد خداوند در روز قیامت وی را به آتش دوزخ می‌افکند.