به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی امروز در نشست صمیمی اصحاب رسانه با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه خبرنگاران باید بیش از همه به دنبال همگرایی ملی باشند؛ اظهار داشت: خبرنگاران ضمن رعایت تقوای قلمی، از تهمت و آبروریزی جلوگیری کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: خبرنگاران باید بیش از هر چیزی دست به دشمن‌شناسی زده و از دولت برای عبور از انواع مختلف چالش‌های اقتصادی حمایت کنند.

وی به این نیز اشاره کرد که امروزه همه در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه نیاز به حضور و همدلی اصحاب رسانه دارند چون رسانه‌ها رکن اساسی پیشرفت هر مملکت بوده و نمی‌توان وجود آنان را کتمان کرد.

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم ضمن اشاره به مشکلات خانه مطبوعات استان اظهار داشت: متاسفانه خبرنگاران استان از امنیت شغلی برخوردار نبوده و تنها تعداد اندکی از آنان دارای بیمه خبرنگاری هستند.

جواد زاهدی گفت: از سوی دیگر مطبوعات استان درآمد چندانی نداشته چون درآمد آنها صرفا در فروش روزانه و یا در قالب آگهی خلاصه می‌شود و با توجه به اینکه فضای اقتصادی آذربایجان‌غربی چندان مطلوب نیست، بنابراین اصحاب رسانه در جذب آگهی با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

وی با تاکید بر آموزش خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به اینکه فارغ‌التحصیلان بسیاری در رشته رسانه وجود دارد، باید آموزش مستمر خبرنگاری از طریق دانشگاه‌ها صورت گیرد.