مدیر کمیته امداد امام‎خمینی(ره) خوی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه با اشاره به محورهای فعالیت این اداره گفت: ایجاد مراکز نیکوکاری، اشتغال و خودکفایی، فرهنگی و آموزشی، درمان و سلامت، مسکن و عمران، اکرام ایتام، حمایت و مددکاری خانواده، زکات و مشارکتهای مردمی از اهم  فعالیت کمیته امداد امام خمینی(ره) می‎باشد.

علی زینالی افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با شعار “از مردم برای مردم“، “هر مسجد یک پایگاه امدادی” در مساجد محلات تشکیل گردیده است و توسط پنج نفر از معتمدین محلی و یک نفر کارشناس امداد مدیریت می شوند که در آینده بخش عمده ای از خدمات امداد به این مراکز واگذار خواهد شد.

وی به راه اندازی  ۱۰ مرکز نیکوکاری در خوی اشاره کرد و  اظهار داشت: در حال حاضر۵ مرکز در راستای برون سپاری وظایف کمیته امداد به مردم، رفع فقر و مدیریت احسان و نیکوکاری در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه مراکز خیرین ضلع سوم کمیته امداد و بهزیستی است افزود: کمک رسانی به نیازمندان ، ایجاد آرامش روحی و روانی مردم نیازمند و مسئولین و رفع فقر  از اهداف اصلی این مراکز است.

زینالی با اشاره به افزایش ۲ برابری زکات فطریه در خوی افزود: با همت این نهاد و مراکز خیرین در سال جاری ۸۳۰ میلیون ریال زکات فطریه جمع اوری شده است.

مدیر کمیته امداد خوی با بیان اینکه کمک کردن به نیازمندان واقعی موجب افزایش امنیت اجتماعی می شود؛ اظهار کرد: برخی از افراد جامعه نیازمند واقعی هستند و مردم خیر می توانند با کمک به کمیته امداد و خیریه های دارای مجوز به این افراد کمک کنند.

وی در خصوص کمک های مالی به نیازمندان گفت : در عرض ۱۱ ماه ۶۱۰میلیون تومان کمک رسانی شده است که از این آمار ۱۳۸ میلیون تومان به افراد تحت پوشش بهزیستی و نزدیک ۲۰۰ میلیون تومان به افراد تحت تکفل کمیته امداد و ۲۶۲میلیون تومان به نیازمندان غیر تحت پوشش این دو نهاد کمک رسانی شده است.

وی همچنین در ادامه از نهادها و ارگانهای معرفی کننده مددجویان به مرکز نیکوکاری خواست تا از سفارش چندباره برای کمک به افراد معرفی شده جدداً خودداری نمایند و مقید به قوانین مرکز نیکوکاری باشند چراکه این مرکز هرگز درگیر سلایق شخصی نشده و خارج از ضوابط عمل نکرده و با در نظر داشتن حکم شرعی هرگز از افراد غیر واجد شرایط حمایت نخواهد کرد.

مرکز خیرین از شهریور ماه سال ۱۳۹۳ با همکاری ۲۱ دستگاه اجرایی و  ۵ موسسه خیریه و حضور بیش از یکصد نفر خیر تاسیس گردیده است.