5656465رئیس پلیس فتای آذربایجان غربیکشف ۸۲ درصد پرونده های ارجاعی به  پلیس فتای آذربایجان‌غربی در سالجاری خبر داد

‏ به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ حسن کوره بلاغی در نشست خبری اظهار داشت: از ابتدا سال ۹۰ این پلیس نوپا در استان آغاز به کار کرده است و نیاز مند همراهی رسانه ها برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم است.

وی با اشاره به کشف ۸۲ درصد کل پرونده های ارجاعی به حوزه پلیس فتا  افزود: ین پرونده های مالی ۲۵۰ میلیون تومان ارزش داشته اند

رئیس پلیس فتای آذربالیجان غربی گفت: بیشترین جرائم که در سال گذشته وجود داشته مربوط به برداشت های غیرمجاز و هک کردن حساب های هموطنان بوده است.

وی با بیان اینکه هتکت حیثیت در فضای مجازی از افزایش قابل توجه ای برخوردار بوده ، اظهار اشت:  ۸۸درصد کاربرانی که در فضای مجازی کلاه برداری کرده اند، مرد و ۱۲ درصد آنها زن با میانگین سنی  ۱۹ تا ۳۵ سال است.

کوره‌بلاغی ادامه داد:  کلاه برداری، فریب دختران و پسران جوان، سو استفاده مالی و سو استفاده های جنسی از دختران جزو بزرگترین مشکلات ما در فضای مجازی است که باید با آموزش فراوان، این مشکلات را برطرف کنیم.

کوره بلاغی با اشاره به اینکه بازده زمانی کشف و تحویل پرونده ها در روال قانونی ۶۵ روز است، افزود: با تلاش امسال همکاران این بازده زمانی را به ۲۵ روز رسیده است.

وی  چاپ ۲۰۰۰ برگه بروشور و ۲۸ بنر در سطح شهر ، آموزش از طریق صداوسیما و رادیو، ۳۳ مورد کلاس های آموزشی در مدارس، مساجد،دانشگاه را از جمله اقدامات اجرایی برای آگاهی و آموزش همشهریان عنوان کرد