دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی گفت: طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در آذربایجان غربی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، ناصر اصلانی  در جمع خبرنگاران در ارومیه، اظهار داشت: طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور اجرایی و عملیاتی می‌شود.

اصلانی ادامه داد: طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که با عنوان طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد و در قالب ۲۰ بند تصویب و به دولت ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور از طرح‌های کلیدی امر به معروف و نهی از منکر است، ادامه داد: این طرح در قالب اشاعه معروف‌ها و جلوگیری از منکرات در گروه، ناحیه، منطقه و استانی انجام می‌شود.

اصلانی خاطرنشان کرد: عضویابی و گزینش طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در دبیرخانه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان انجام خواهد شد و عضویابی به‌صورت ناحیه‌ای در قالب پنج گروه ۱۰ نفره و منطقه‌ای با عضویت ۳۵۰ نفر انجام می‌شود.

این مسئول افزود: در صورتی‌که که قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به درستی عملیاتی و اجرایی شود بسیاری از منکرات و ناهنجاری‌ها در جامعه برطرف شده و زمینه‌ساز گسترش معروف‌ها بین مردم می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در فروع دین به امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده، ادامه داد: باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه و به درستی تبیین شود و در این راستا آشنایی و شناخت معروف‌ها و منکرات و تجزیه و تحلیل درست مصادیق آن مدنظر قرار گیرد.

اصلانی متذکر شد: اگر این مجموعه بتواند مأموریت خود را در مسئله امر به معروف و نهی از منکر به نحو شایسته به انجام برساند با مشکلی مواجه نخواهیم شد و در این راستا اگر مردم نیز به وظایف خود عمل کنند اقدامات نتیجه‌بخش و تأثیرگذارتر خواهد بود.