5645مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی در گفتگو با نشریه الکترونیکی نگاه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص گرامیداشت یاد شهدا و با  بیان اینکه شهدا سرمایه‌های اصلی کشور هستند، تصریح کرد: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا نیاز اساسی کشور است و بر جوان‌های ما واجب و لازم است که وصیت‌نامه شهدا را بخوانند و سرلوحه کار خود قرار دهند.

مهدی فعال افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از تاکیدات مهم مسولین عالی نظام مخصوصا رهبر معظم انقلاب و معمار کبیر انقلاب است.

وی ادامه داد: بازخوانی زندگینامه شهدا و انتقال آن به نسل امروز و نسلهای آینده ضرورت اجتناب ناپذیر جامعه است درسایه این مهم است که ارزش های انقلاب و دفاع مقدس حفظ شده و نسل آینده با قدرت تمام به دفاع از آنها خواهند پرداخت.

وی با اشاره به برگزار یادواره ۳۱۲ شهید کارمند استان ادامه داد: با توجه به فراررسیدن هفته دولت این یادواره فرصتی است برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارمند مخصوصا شهید شاخص قشر کارمند غلامعلی نیکخواه.

این مقام مسول برگزاری یادواره های شهدا مخصوصا یادواره ۳۱۲ شهید استان با محوریت شهید نیکخواه را یک فعالیت عاشورایی و زینب گونه عنوان کرد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر بیش از یکصد نخبه در حوزه ایثار گران در استان شناسایی شده است.

فعال به راه اندازی وبلاگی برای هر شهید در فضای مجازی اشاره کرده و افزود: دراین وبلاگ زندگی، سیره و سبک زندگی هرشهید ارائه می شود.