646به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه برای اجرای این پروژه ها ۳۰۴میلیاردو ۴۶۹ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها، ۱۲ هزارو۷۵۶ خانوار روستایی با ۵۰ هزارو۱۱۵ نفر جمعیت ازنعمت آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد

وی با اشاره به پروژه‌های پیش‌بینی شده امسال تصریح کرد: امسال ۲۰۷پروژه در ۷۳۷ روستا با جمعیت ۳۹۰ هزار نفر و با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۴۶ هزار و ۷۸۰  مشترک در سطح روستاها وجود دارد افزود : هم اکنون شاخص بهره مندی روستائیان استان ازآب آشامیدنی سالم وبهداشتی را ۷۹٫۸ درصد است که با افتتاح پروژه های هفته دولت، شاخص بهره مندی با۱٫۴ درصد افزایش به ۸۱٫۲درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات بخش فاضلاب این شرکت افزود: هدف از ایجاد فاضلاب، جمع‌آوری، انتقال و دفع آن برای کمک به محیط زیست بوده و در این باره در سه روستای استان سامانه فاضلاب مانند سیلاب سلماس، گوی‌تپه مهاباد و قولنجی ارومیه اجرا شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن هم‌اکنون در ۲۵روستا مطالعات فاز نخست سامانه فاضلاب انجام شده و در ۹ روستا مطالعات فاز دوم و دو روستا نیز در حال اجرا است و در این باره رویکرد تامین آب روستاهای اتان این است که با ایجاد مجتمع‌های آبرسانی، آب مردم تامین شود.

محمدی اقدم از راه اندازی ۲۷۱ مجتمع آبرسانی در استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد ۶۸ مجتمع در حال اجرا و ۷ مجتمع در حال انجام کارهای مطالعاتی هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۸۱ درصد از کل جمعیت روستایی استان تحت پوشش شرکت آبفای روستایی آذربایجان‌غربی قرار دارد اظهار داشت: هدف دولت این است که به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، آبرسانی صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: در این باره ۹۸ درصد روستاهای آذربایجان‌غربی دارای بیش از ۲۰ خانوار هستند.

وی در ادامه افزود: میزان آب تولیدی در طول سال ۸۰ میلیون متر مکعب است، که به ازای هر نفر روزانه ۲۳۹ لیتر آب تولید می‌شود

محمدی‌اقدم با بیان اینکه سرانه مصرف آب در استان ۱۶۹و در کشور ۱۶۴ لیتر است، ادامه داد: میزان هدر رفت آب در استان بیش از ۲۸ درصد اما در کشور ۳۱درصد است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی اعتبار پیشنهادی شرکت برای سال جاری را ۷۰۵میلیارد ریال اعلام واظهار کرد: این میزان اعتبار برای ۱۶۸ پروژه دربخش آب، ۳۴ پروژه مستمر و پنج پروژه دربخش فاضلاب روستایی پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی بیان کرد: تلفن گویای ۱۵۲۳ در تمامی شبانه‌روز آماده خدمات‌دهی به روستاییان و شنیدن نیازها و مشکلات آنان است.