به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیر اجرایی طرح انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه در گفتگو با خبرنگاران که در محل کارگاه تونل انتقال آب سد کانی سیب در نقده برگزار شد با اشاره به آغاز جزئیات طرح انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه اظهار اشت: این طرح ۱۳ مهر ماه با حضور وزیر نیرو آغاز خواهد شد.

علی اصغر حاج ملا علی در ادامه با بیان اینکه با اشاره به اینکه حجم مخزن این کانال ۳۳۰ میلیون متر مکعب است افزود: با اجرای این طرح هر سال ۶۵۰ میلیون متر مکعب از طریق این کانال وارد دریاچه ارومیه خواهد شد

وی میزان اعتبار اختصاصی به این طرح را ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کردو افزود: طبق برنامه پیش بینی شده این طرح ابتدای سال ۱۳۹۸ به بهره برداری می رسد.

مدیر اجرایی طرح انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه با اشاره به مشخصات این طرح گفت: برای حفر این تونل دو دستگاه حفاری پیشرفته با هزینه‌کرد ۱۳۰ میلیارد تومان از کشور فرانسه وارد آذربایجان ‌غربی شده و هم‌اکنون یکی از این دستگاه در محل کارگاه نصب شده و دستگاه دیگر نیز در بهمن ماه امسال وارد خواهد شد.

حاج ملا علی با بیان اینکه دستگاه حفاری پیشرفته قادر به حفاری ۵۵۰ متر زمین بوده، خاطرنشان کرد: یکی از این دو دستگاه ۲۱ کیلومتر و یکی دیگر ۱۵ کیلومتر را حفاری خواهد کرد.

IMG_2083

IMG_2087

IMG_2072

IMG_2083

IMG_2077