3453به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی و فعالان امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی گفت: مداحی اهل بیت عصمت و طهارت و ذاکر فضایل و مصائب اهل بیت علیه السلام بودن بر اساس روایتی از ابن مولوی در کتاب شریف کامل الزیارات از برکات و فضایل خداوند عنوان شده که از هر ثروتی در دنیا گرانبهاتر است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی  اظهار کرد: این توفیق بسیار بزرگی است که شما مداحان اهل بیت علیه السلام مورد لطف امام حسین و اهل بیت قرار گرفته اید و لیاقت فعالیت در این عرصه نصیب شما شده است

وی تصریح کرد: در نهج البلاغه حضرت علی (ع) در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر مطالب بسیار ارزشمندی بیان کرده که بر اهمیت و ارزش این فریضه تأکید دارد.

وی افزود: بنا به فرموده حضرت علی (ع) تمامی اعمال نیک انسان حتی جهاد در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهی از منکر قطره ای از دریای بیکران است که به مقام والای آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه اشاره دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر بخاطر سمت مدیریتی و موقعیت شغلی و اجتماعی شایسته نیست و در کنار انسان جاهل با عدالت صحبت کردن از همه اعمال افضل تر است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تصریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر باعث حاکمیت افراد بد بر انسانها می شود.

وی بر لزوم انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و افزود:  در هر شرایطی انجام این فریضه شایسته است و افرادی که امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنند مورد لعن و نفرین خدای متعال قرار می گیرند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی امر به معروف و نهی از منکر را از ارکان مهم دین اسلام عنوان کرد و گفت: بر همه لازم و وظیفه است بر انجام این فریضه مبادرت ورزند و آن را ترک نکنند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه در جامعه اسلامی و دینی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است اما آیات قرآن کریم نشان می دهد که در رابطه با مدیران و مسئولان و ثروتمندان جامعه این امر بیشتر است.