مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی از اتمام وبهره برداری از طرح های آبرسانی به ۶۲ روستای استان تا پایان سال جاری خبرداد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، کاظم محمدی اقدم  درآیین معارفه سرپرست جدید امورآب وفاضلاب روستایی شهرستان چالدران اظهار داشت: با اتمام وبهره برداری از این طرح ها، شش هزارو۹۲۷خانوارروستایی با ۲۸هزارو۹۴۵نفر جمعیت از نعمت آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی بااعلام اینکه درحال حاضر۱۷۶پروژه آبرسانی درسطح ۲۴۲روستای استان درحال اجرا هستند، افزود: پیش بینی می شود برای اتمام این طرح ها، بالغ بر۴۰۰کیلومترخط انتقال وشبکه توزیع، حفر بیش از۵۰حلقه چاه و۶۰باب ایستگاه پمپاژ احداث واجرا شود.

وی اعتبار مصوب برای اجرای این طرح ها درسال جاری را۶۲۳میلیارد ریال عنوان کرد.

محمدی اقدم شاخص برخورداری روستائیان استان از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی را۷۹٫۸۵درصد اعلام کرد واظهار داشت: درحال حاضر یکهزارو۸۱۹ روستا با۲۳۷هزارو۱۶۸ خانوارو۹۳۳هزارو۸۰۸خانوار تحت پوشش خدمات  شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی قرار دارند.

فرماندار چالدران نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع آب درزندگی انسان ها اظهار داشت : با توجه به کمبود آب و کم شدن بارندگی در کشور موضوع آب به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل شده است و در آینده نیز اهمیت آن بیشتر خواهد شد.

کریم حسین زاده با بیان اینکه شاخص های بهره مندی از خدمات آب و فاضلاب روستائی در شأن روستائیان شهرستان چالدران نیست، گفت: یکی از اولویت های مهم  در چالدران آب شرب روستائی است و با توجه به فرسودگی شبکه ها، خرابی یا حجم کوچک مخازن نگهداری آب، خشک شدن چشمه های تامین کننده آب مصرفی، اصلاح، تعویض شبکه آبرسانی، تعمیر و ساخت مخزن های جدید و حفر چاه عمیق جهت برخورداری و استفاده پایدار از آب شرب در روستاها به شدت احساس می شود.

درادامه این مراسم فرزاد بختیاری بعنوان سرپرست جدید امورآب وفاضلاب روستایی شهرستان چالدران معرفی وازخدمات یداله صابری درمدت تصدی این مسئولیت قدردانی شد