IMG_2189به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، قائم‌مقام دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شعار  امسال هفته امر به‌معروف و نهی از منکر، دولت و ملت؛ هم‌دلی و همزبانی نام‌گذاری شده است، افزود: در این هفته ۵۰ برنامه با موضوعات مختلف با مشارکت تشکل‌های مردمی، بخش‌های دولتی و نهادهای فرهنگی در سطح استان اجرامی‌شود.

حجت‌الاسلام علی قنبری تجلیل ۳۰ نفر از فعالان عرصه امر به‌معروف و نهی از منکر ، راهپیمایی، مراسم غبارروبی و تجدید میثاق با شهدا، گرامیداشت روز جامعه بدون منکر و برگزاری مسابقات نقاشی و انشاءنویسی با موضوع یک روز بدون منکر از برنامه‌های اساسی ستاد در این هفته عنوان کرد.

وی به روز شمار هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره کرد و گفت: نخستین روز از این هفته که پنجشنبه ۲۳ مهر ماه جاری است با عنوان فرهنگ عاشورایی و دفاع از مظلومان، روز دوم وحدت و اقتدار امت اسلامی، روز سوم عدالت قضایی و اقتصادی، روز چهارم حفظ نظام و فرهنگ اسلامی، روز پنجم رونق اقتصاد و تولید علم، سلامت و اعتلای محیط اخلاقی و روز هفتم نیز با عنوان جمعیت و سلامت محیط خانواده نام گذاری شده است.

قائم‌مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی با اشاره به تصویب  قانون حمایت آمران به معروف و ناهیان از منکر درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  این قانون از سال ۷۲ از پیچ و خم‌های بسیاری گذشته و در نهایت پس از دو بار اصلاح ایرادات مطرح شده توسط شورای نگهبان، در ۳۰ تیر ماه رسمیت یافت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: ضرورت اجرای مناسب یک قانون اطلاع‌رسانی مناسب به مردم است به خصوص در رابطه با موضوع امر به معروف و نهی از منکر  است.