864896به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته استاندارد که در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد،شعار امسال استاندارد ‘استانداردها زبان مشترک جهانی’ است که انتخاب این شعار نشان می دهد یکی از اساسی ترین الزامات حضور در بازارهای بین المللی استانداردسازی کالاهای تولیدی و رعایت استاندارد است.

منصور جلایر تعداد فرآورده‌های مشمول استاندار اجباری ۱۰۷۰ موردعنوان کرد و گفت: امسال ۸۴ پروانه کاربرد استاندارد جدید صادر، ۳۱۹ پروانه تمدید و ۱۰۵ مورد پروانه ابطال شده است.

وی  تصریح کرد: امسال ۱۰۴۳ مورد بازدید فنی در واحدهای تولیدی و خدماتی، ۱۰۷۲ مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی و در مجموع ۲۵۲۵ مورد آزمون در اداره کل استاندارد و آزمایشگاه‌ها وجود داشته است. .

۱۸ تا ۲۴ مهر ماه به عنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است.

۱۸ مهر ماه با عنوان استاندارد، کودک، ایمنی و سلامت، ۱۹ مهر ماه با عنوان استاندارد، فرهنگ اسلامی و مسئولیت اجتماعی، ۲۰مهر ماه با عنوان استاندارد و تحول نظام استانداردسازی، ۲۱ مهر ماه با عنوان استاندارد و کیفیت، ۲۲ مهر ماه با عنوان استانداردها زبان مشترک جهانی، ۲۳ مهر ماه با عنوان استاندارد و همدلی و همزبانی دولت و ملت و مهرماه نیز آخرین روز از هفته استاندارد بوده که با عنوان استاندارد و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است

 برنامه‌های ایمنی کودکان در شهربازی‌ها و مهدکودک‌ها و بحث استانداردسازی مهدکودک‌ها و شهربازی‌ها ، مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد، بازدید از  آزمایشگاه‌های همکار ، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدا و دیدار از بیمارستان امید از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.