Untitledبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی در مراسم تجلیل از متولیان انتخاب ارومیه به عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور که در محل شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: طرح دولت الکترونیک در استان آذربایجان غربی که طی تفاهم نامه میان استانداری و سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شده، به صورت جدی دنبال می شود.

نادر صفرزاده اضافه کرد: این استان ظرفیت لازم را برای اجرای طرح دولت الکترونیک دارد و در صورت راه‌اندازی و تحقق این هدف، شاهد کاهش و به حداقل رسیدن فساد اداری، افزایش رضایتمندی مردم، کاهش هزینه‌ها و سهولت دریافت خدمات دولتی توسط شهروندان می‌شویم.

صفرزاده گفت: در همایش شهر هوشمند که با حضور مدیران ارشد فناوری استان ها، در تهران برگزار شد، استان های انتخابی خلاصه‌ای از طرح‌های موفق انجام‌شده یا درحال انجام در استان متبوع و نیز برنامه‌ریزی‌ها و نقشه‌ راه موجود جهت نیل به شهر هوشمند را ارائه کردند که پس از ارائه این طرح ها، هیات داوران، پنج شهر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و ارومیه را بعنوان شهر پایلوت جهت راه اندازی شهر هوشمند پیشنهاد و انتخاب کردند.

وی ادامه داد: شهر ارومیه دارای زیرساخت های خوبی در راستای راه اندازی شهر هوشمند است و می توان از این ظرفیت در راستای توسعه دولت الکترونیک، پیاده سازی خدمات الکترونیکی و همچنین ایجاد شبکه ملی اطلاعات مابین دستگاه های اجرایی استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی در ادامه بر لزوم توجه به مباحث اخلاق و انگیزش در میان کارکنان تاکید کرد و افزود: جاری و ساری شدن مکارم اخلاقی در میان کارکنان و توجه به نیازهای مادی و معنوی آنان و ایجاد انگیزش کافی در آنها، از جمله عوامل مهم ارتقای شاخص سلامت اداری است.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک به کارگیری فناوری اطلاعات در بخشهای مختلف دولت به منظور افزایش بهره وری و ارتقا سطح خدمات رسانی است، ادامه داد: مهم ترین نتیجه این امر، افزایش رضایت مردم خواهد بود به شرطی که پیاده سازی دولت الکترونیکی به طور صحیح و با موفقیت صورت گیرد.

صفرزاده در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در خصوص آسان کردن خدمت به مردم اشاره کرد و افزود: تقویت و اجرای طرح شهروند الکترونیک یکی از راههای تسهیل در ارائه خدمات به مردم که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب نیز است، می باشد که در این طرح شهروندان به آسانی و بدون متحمل شدن هزینه های غیرضرور می توانند خدمات دولتی را دریافت کنند