600400p1451EDNmainhajiluرئیس مرکزمطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اورمیه از برگزاری اجلاس جهانی “جاده ابریشم ” با حضور ۳۲ کشور در سال آتی در شهر اورمیه خبر داد .

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حاجیلو با اشاره به اهمیت این اجلاس افزود : با توجه به حضور ۳۲ کشور در طی چهار روز و برگزاری جلسات متعدد و ارائه نقشه راه در موضوعات مختلف فرهنگی ، تجاری ، بازرگانی ، سرمایه گذاری می تواند واقعه مهم برای شهر اورمیه رقم زند .

رئیس مرکزمطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اورمیه در ادامه خاطر نشان کرد : تبعات این اجلاس اعم از موضوعات امنیت در حوزه های گردشگری و سرمایه گذاری و معرفی شهر اورمیه به عنوان یکی از شهرهای مهم و کلانشهر ایران اسلامی و حضور تعداد قابل توجهی از افراد کشورهای مختلف و برخورداری از ظرفیت های ویژه و قابل بهره مندی در حوزه های مختلف می تواند تاثیرات مثبت فراوان برای شهرمان داشته باشد .

حاجیلو در پایان اضافه کرد : مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر به سبب مرتبط بودن این موضوع با اهداف منظور و اهمیت خاص آن در جهت برنامه ریزی های آتی شهرداری در صحن شورا ارائه و نسبت به برنامه ریزی و بودجه بندی سال آتی شهرداری به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید .

ششمین اجلاس جهانی” جاده ابریشم ” به میزبانی اورمیه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ با حضور ۳۲ کشور برگزار می شود