6578587به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی در آئین رونمایی از آرم، پرچم و سرود دانش‌آموزی یکی از مهم‌ترین هدف‌های آموزش و پرورش در کمک به هلال احمر، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در بین جوانان و دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: این ظرفیت در استان آذربایجان غربی به‌کارگیری می‌شود.

فریدون سید مصطفوی  به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مابین وزارت آموزش و پرورش و سازمان جوانان هلال احمر در سال ۹۱ اشاره کرد و افزود: حمایت از سرمایه ملی، کاهش سطح آسیب‌پذیری در مناطق پرخطر و بهره‌مندی هدفمند از ظرفیت‌های آموزش و پرورش از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.
سید مصطفوی با اشاره به اینکه در زمان جنگ تحمیلی تعداد شش هزار و ۵۰۰ فضای آموزش و پرورش در اختیار نظام قرار داده شده بود افزود: باتوجه به وجود ۱۴۳ شهید معلم در استان، این اداره همیشه در اختیار هلال‌احمر بوده و توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی از اهداف آن محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: ۵۷۰ هزار از دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی عضو این سازمان بوده و در کل دو و نیم میلیون از مردم سطح استان به عضویت هلال احمر درآمده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌ غربی با اشاره به اجرای طرح دادرس تصریح کرد: در سطح استان نیز برای انجام امور طرح دادرس تعداد ۴۲۴ آموزشگاه تحت پوشش هلال‌احمر درآمده است.