photo_2015-11-07_05-31-00به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در یک غرفه اختصاصی، توانمندی های رسانه ای و مطبوعاتی این استان را در معرض دید عموم قرار می دهد.

در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات که با شعار «نقد منصفانه، پاسخ مسئولانه»، با حضور موسسات مطبوعاتی، نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود، ۷۳۰ رسانه ثبت نام کرده بودند که از میان آنها تقاضای برخی به دلایل گوناگونی قبول نشد و نهایتا از میان این رسانه‌های متقاضی، بیش از ۶۰۰ رسانه توانستند در این تجمع بزرگ رسانه‌ای حضور پیدا کنند.

حدود ۵۶۷ غرفه برای این ۶۰۰ رسانه حاضر در نمایشگاه مطبوعات امسال تعبیه شده است که این غرفه‌ها به ۱۳۰ رسانه جدید، ۳۴۰ رسانه بخش خصوصی، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، نشریات استانی منطقه‌ای و محلی، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، برخی از رسانه‌ها خارجی، نشریات دانشجویی و… به همراه برخی تقسیم بندی‌های گروهی اختصاص دارد.

در نمایشگاه مطبوعات امسال ۱۱ کارگاه تخصصی و آموزش روزنامه‌نگاری از طرف دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار ‌می‌شود. این کارگاه‌های آموزشی از ۱۷ تا ۲۱ آبان ماه هر روز در دو نوبت صبح و عصر با موضوعاتی چون تولید محتوای دیجیتال، قواعد بصری در گرافیک مطبوعاتی، گرافیک اطلاع‌رسان، کاربرد نرم افزارهای پیام‌رسان تلفن همراه در خبرنگاری، چیستی ژورنالیسم تخصصی، اصول طراحی پورتال و وب سایت‌های اطلاع‌رسان برگزار می‌شوند

 بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات ایران از ساعت ۹ صبح امروز (۱۶ آبان ماه)  به صورت نیمه‌رسمی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران آغاز به‌کار کردو آئین رسمی افتتاحیه این نمایشگاه هم فردا یکشنبه با حضور رئیس جمهور در بالکن شبستان برگزار خواهد شد.