به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، استاندار آذربایجان غربی در آیین اختتامیه پنجمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی تقویت همکاری تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور در ارومیه گفت: سازمان های مردم نهاد نقش تاثیرگذاری در مشارکت و حضور مردم برای تضمین امنیت و منابع ملی دارند.

وی با بیان اینکه حفظ سرمایه های ملی نمی تواند در حیطه وظایف یک نهاد یا یک ارگان دولتی باقی بماند؛ افزود:این امر مستلزم عزم ملی، اراده و مشارکت های گروهی دارد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که مردم امروز به این باور رسیده اند که باید در توسعه و آبادانی کشور شرکت نمایند، گفت: استفاده از تمام ظرفیت های اجتماعی و جلب مشارکت آحاد مردم در تمام برنامه ریزی ها در این راستا موثر است.

سعادت  با اشاره به توانمند سازی جوامع محلی ادامه داد: دولت تدبیر و امید توانمند سازی جوامع محلی و مشارکت های محلی را نوعی مدیریت اصولی و منطقی می داند

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمند سازی زنان در حوزه های مختلف کفت: زنان با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و بر اعضای خانواده می توانند مدیریت نمایند و تاثیر گذار باشند و نیز  از آن جهت که تربیت کننده نسل آینده هستند  می توانند نقش بسیار کلیدی و اساسی در تمام برنامه ریزی ها و توسعه کشور داشته باشند.

سعادت در ادامه با اشاره به طرح ها و اقدامات در حال انجام برای احیای دریاچه ارومیه و استفاده از ظرفیت و پتانسیل سازمان های مردم نهاد، گفت: خوشبختانه مردم استان در طول یکسالی که از اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه می گذرد، اهمیت موضوع احیای دریاچه را کاملا درک نموده و در راستای اجرای برنامه های احیا، همکاری بسیار خوبی دارند و نقش تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در آگاه سازی و حضور مردم در این برنامه های چشمگیر بوده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: نشست منطقه ای سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور با هدف ارتقای سطح آگاهی تشکل ها، حفظ محیط زیست، حفظ و گسترش ارتباطات بین گروهی و تسهیل آن به مدت سه روز در ارومیه برگزار شد که در طی آن ۲۰۰ نفر از تشکل های استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی ، اردبیل و زنجان حضور یافتند.

شهلا تاجفر افزود: بهبود وضعیت و جایگاه زنان، توانمندسازی زنان و افزایش سطح آگاهی های سیاسی، اجتماعی،فرهنگی و بهداشتی از اهداف شاخصی است که سازمان های مردم نهاد با رعایت آنها می توانند به جایگاه مطلوب و موفقیت هایی دست یابند.

اختتامیه پنجمین نشست منطقه ای و کارگاه‌های آموزشی تقویت همکاری تخصصی شبکه ای سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور با حضور شهین دخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، سعادت استاندار آذربایجان غربی، فرمانداران و نمایندگان سمن‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، زنجان و اردبیل به برگزار شد.

پنجمین نشست منطقه ای و کارگاه آموزشی تقویت همکاری‌های تخصصی شبکه ای سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمالغرب کشور به مدت سه روز تا چهاردهم آبانماه در ارومیه و با حضور تشکل‌های مردم نهاد چهار استان آ ذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل برگزار شد.

IMG_2826

IMG_2844

IMG_2846

IMG_2843

IMG_2834

IMG_2840

IMG_2826

IMG_2830

DSCN0343_313987

DSCN0350_313989