IMG_2848به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جمع زنان نخبه آذربایجان غربی با اشاره به نبود فرصت های شغلی بسیاری از دختران تحصیل‌کرده کشور، گفت: در این راستا بحث توانمندسازی گروه های مختلف زنان از طریق آموزش‌های مهارتی مورد تاکید قرار گرفته است.

 شهین‌دخت مولاوردی با بیان مشکلات زنان  بویژه زنان روستایی اظهار داشت: با بهره گیری از تمام ظرفیت‌های ملی برای بهبود وضعیت و توان افزایی زنان بویژه زنان روستایی، عشایر و مناطق محروم گام‌های موثری برداشته شود.

وی حضور زنان در ورزشگاه‌ها را بخشی از مطالبات بانوان عنوان کرد و افزود: ما این برنامه‌ها را برای ایجاد شور و هیجان و نشاط در زنان و دختران کشورمان لازم دانسته و ضروری تشخیص می‌دهیم.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یادآور شد: در چنین شرایطی ما این برنامه‌ها را لازم می‌دانیم تا زنان و دختران اوقات فراغت خود را به نحو درستی پر کنند.

مولاوردی افزود:هدفمان این بود با یک چارچوب معین و زیرساخت‌ها لازم ضمن سالم‌سازی فضا و محیط، زنان و دخترانمان بتوانند تنها برای تماشای بازی والیبال و نه همه ورزش‌ها در وزرشگاه حضور داشته باشند، منظور ما هم از حضور زنان یک حضور بی‌قید و شرط در ورزشگاه‌ها نبود.

وی به  سامانه پیامکی ۱۰۱ برای دریافت مطالبات زنان اشاره کرد و افزود: بانک جامع اطلاعاتی از وضع زنان سرپرست خانوار ایجاد می‌شود.

در پایان این دیدار تعدادی از بانوان نخبه به نمایندگی از طیف‌های مختلف مطالبات خود را بیان کردند.