364638به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان‌غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه آمار تقریبی بانوان معتاد در آذربایجان‌غربی ۴ هزار و ۵۰۰ نفر است گفت:  تنها یک کمپ ترک اعتیاد فعال  در استان وجود دارد که ۲۳۴ نفر در آن تحت درمان قرار گرفته‌اند.

شهلا تاجفر با اشاره به اینکه  ۵۰ درصد بانوان مبتلا، افراد زیر ۳۵ سال هستند افزود: در سال ۸۶ اعتیاد بانوان ۲/۶ دهم درصد بوده و امسال به ۹/۳ دهم درصد رسیده است

وی افزود: تعداد ۳۲ تشکل مرتبط با اعتیاد، ۱۰۱ مورد مراکز سرپایی درمان اعتیاد و ۱۸ هزار نفر خانواده درگیر با معتادین در آذربایجان‌ غربی وجود دارد.

وی  بیان کرد: کاهش سن اعتیاد، شروع مصرف با مواد مخدر سنگین همانند شیشه و هروئین، گرایش به سوی مواد مخدر برای تناسب اندام، لاغری و زیبایی از تهدیدات اعتیاد در حوزه بانوان است.

اجفر با بیان اینکه شرط لازم برای رسیدن به یک جامعه متمرکز داشتن خانواده‌ای سالم است تصریح کرد: متاسفانه اکنون تأثیرپذیری منفی از ساختارهای اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی سبب آسیب در بنیاد خانوده می‌شود که لازم به تحقیق و پیگیری است.

وی در ادامه از اعطای  سه میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی بانوان دارنده گواهی مهارت شغلی و متقاضی راه‌اندازی کسب و کار خانگی  در سالجاری خبر داد و افزود: افتتاح کارگاه آموزشی گوهر تراشی و ایجاد بازارچه مرزی فروش صنایع دستی بانوان در نقاط مرزی آذربایجان‌ غربی، عقد تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی، امید و سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش خوارزمی در جهت آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و به‌کارگیری حرفه آموزان و بازاریابی برای محصولات تولیدی از دیگر اقدامات این بخش است.

وی با ابراز گلایه از کمرنگ بودن فعالیت و توجه اصحاب رسانه به حوزه زنان و خانواده خواستار توجه هر چه بیشتر به این حوزه و جلب اهمیت مسئولان و دستگاه های مربوطه بود.

وی در پایان از سفر معاون رئیس جمهور در امر زنان و خانواده به آذربایجان غربی خبرداد  و اظهار کرد: در تاریخ ۱۲، ۱۳ و ۱۴ آبان ماه پنجمین نشست خبری سازمان‌های مردم نهاد شمال غرب کشور در ارومیه برگزار می‌شود و پس از این نشست نیز مشاور وزیر کشور به آذربایجان‌غربی سفر می‌کند.