6786 copyبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در آیین پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان با بیان اینکه آمریکا، نماد اصلی ظلم در عصر حاضر است، اظهار داشت: باید مواضع ضد آمریکایی در کشور استمرار یابد

وی افزود: این کشور استکباری، جنایت های بسیاری را در منطقه به ویژه ایران مرتکب شده که حمایت تام و تمام سیاسی و تسلیحاتی از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی هشت ساله، تلاش برای تجزیه کشورمان در برهه های مختلف، اقدام برای سقوط هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و شادی بسیار زیاد از این واقعه تلخ و تلاش در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در برهه های مختلف از جمله این جنایت ها و توطئه ها بوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز این کشور استکباری در کشورهای یمن، سوریه و فلسطین با جنایتکاران همکاری دارد و بروز جنگ های متعدد در منطقه را موجب شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: آموزه های دین مبین اسلام تاکید دارند که نه باید ظالم بود و نه زیر بار ظلم رفت بلکه باید در مقابل ظلم و ستم با تمام توان ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه ملت عزتمند ایران سالهاست که در مقابل ابرقدرت ها ایستاده است اظهار داشت: : دشمنان بدانند که در منطقه و کشورمان، جایی برای آمریکا و همدستان این کشور نیست.

وی فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب در جمع دانش آموزان را یادآوری کرد و افزود: ما باید بصیرت داشته باشیم و با عمل به منویات مقام معظم رهبری در برهه های مختلف در مقابل استکبار جهانی و ایادی آن بایستیم.

در پایان قطعنامه هشت بندی راهپیمایی ۱۳ آبان امسال قرائت شد.