IMG_2785به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در پنجمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی تقویت همکاری تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور با بیان اینکه گام های بلندی در راستای رفع مشکلات مردم توسط دولت برداشته شده است؛ گفت: امروز همه ما بر این باور هستیم که وضعیت کشور در حوزه های مختلف بهبود یافته ولی باید مردم نیز در این مسیر کمک کار دولت باشند و بهترین عامل این همکاری، سازمان های مردم نهاد هستند.

شهلا تاجفر با اشاره به اینکه از طریق راه‌اندازی سازمان‌های مردم‌نهاد همچنین فعال‌سازی آنها برای اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات اقدام می‌شود، افزود: باید سازمان‌های مردم‌نهاد سراسر استان با یکدیگر مشارکت مضاعف داشته باشند.

وی بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد استان و کشور به ویژه شمال غرب کشورمان تاکید کرد و گفت: از این رهگذر علوم و تجارب بیش از پیش منتقل شده و به کارگیری می‌شود.

تاجفر با بیان اینکه در صورت راه‌اندازی سازمان‌های مردم‌نهاد و فعال‌سازی آنها در زمینه‌های گوناگون بیش از پیش می‌توان بسترهای لازم برای جلب مشارکت مردم فراهم کرد، گفت: آحاد جامعه در همه زمینه‌ها اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … با دولت همکاری کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اظهار اینکه در صورت توسعه دامنه فعالیت‌های اقشار مختلف مردم می‌توان تا اندازه زیادی مشکلات موجود در همه زمینه‌ها را رفع کرد، گفت: رفع بیکاری، فقر و معضل‌های فرهنگی با همکاری مردم امکان‌پذیر است.

تاجفر حضور آحاد مردم در همه زمینه‌‌ها اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … را خواستار شد، بیان داشت: در صورت تعامل و همکاری مضاعف می‌توان به توسعه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دست پیدا کرد.