35464نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: نمایندگانی انتخاب شوند که هنگام سخنرانی آنها، افتخار کنیم چرا که سخنرانی نماینده یک شهر میزان عقل و فهم آن منطقه را نشان می دهد
به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به حوادث اخیر اروپا و فرانسه اظهار کرد: حمله تروریستی فرانسه نشان داد که دشمن شناسی بایستی در جامعه تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه خود غربی ها این گروه های تکفیری را ایجاد کردند گفت: اما غافل از این بودند که عاقبت فتنه ها و توطئه ها یشان به خودشان بر خواهد گشت.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: مقام معظم رهبری چند سال پیش به جوامع غربی هشدار داده بودند که اگر امروز جلوی این گروه‌های تکفیری را نگیرید در آینده باید هزینه سنگینی را برای از بین بردنشان بپردازید که همانطور که ایشان پیش بینی کرده بودند این اتفاق نیز افتاد.

وی به روایتی از امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و افزود: هرکس شمشیر ظلم علیه مظلوم بکشد با همان شمشیر خودش کشته خواهد شد.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: در دین مبین اسلام انسان دارای جایگاه رفیعی است و کشتار هر انسان بی گناه نیز از منظر دین اسلام محکوم می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) نیز اشاره کرد و گفت: طبق فرموده امام راحل بسیج لشگر مخلص خدا است.

امام جمعه ارومیه گفت: امام خمینی (ره) تشکیل بسیج را از دین و آموزه های اهل بیت(ع) برگرفته بودند و همانگونه که شاهد هستیم امروزه همین بسیج و تفکر بسیجی است که در سوریه، عراق و..در برابر دشمنان ایستادگی کرده است.

حجت الاسلام قریشی درباره انتخابات پیش رو نکاتی را مطرح کرد و افزود: ما باید از الان دقت کنیم و زمینه را برای حضور افرادی فراهم نماییم که اهل تقوا باشند.

وی خاطرنشان کرد: خیلی مهم است افرادی به عنوان نماینده مردم یک شهر یا منطقه انتخاب شوند وقتی پشت تریبونی حرف می زنند به آنها افتخار کنیم چراکه سخنرانی نماینده یک شهر میزان عقل و فهم آن منطقه را نشان می دهد.