ImageHandler.ashxمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با اشاره به دستاوردهای دولت در دو سال گذشته افزود: دولت یازدهم از زمان روی کار آمدن با رکود تورمی مواجه بود و از همان روز نخست با چالش توسعه نامتوازن در همه بخش‌ها رو به رو شد.

شهین دخت ملاوردی برنامه دولت را در دو سال گذشته به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای، اجرای طرح تحول نظام سلامت و کنترل تورم و خروج از رکود عنوان کرد و گفت: کارنامه دولت در این عرصه‌ها بسیار مطلوب بوده است.

ملاوردی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری مفاهیم مربوط به اقتصاد مقاومتی را بارها مورد تاکید قرار داده‌اند، یادآوری کرد: این قبیل سیاست‌ها به هیچ عنوان منحصر در دوران تحریم‌های اقتصادی نبوده و همواره باید بر روی اجرای آن‌ها تاکید شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده توجه به ورود دانش فنی و تکنولوژی را یکی از ضرورت‌های دوران پساتحریم عنوان کرد و گفت: در دوران پساتحریم نباید دروازه‌های کشور به روی کالاهای خارجی باز شود و اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی هم همین است.

مولاوردی اضافه کرد: هم اکنون ما هم به شکل منطقه ای و هم به صورت بخشی دچار توسعه نامتوازن در همه موضوعات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی هستیم و همه در به وجود آمدن وضعیت فعلی سهیم هستند و برخی سوء مدیریت‌ها در گذشته نیز این موضوع را تشدید کرده است.

وی حمایت از تولید بومی و صنایع داخلی، تلاش برای تحقق یافتن سیاست‌های تعریف شده در زمینه اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان بودن، برون‌نگر و درون‌زا بودن امری لازم و ضروری دانست  و خاطرنشان کرد: مسئولان این موارد را باید مورد توجه قرار دهند.