156465به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ غربی در نشست خبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری قانون‌های این پدافند را به شخصه در ۱۳ بند به درستگاه‌های ارجاع داده است گفت: رهبر انقلاب اسلامی پدافند غیر عامل را مرتبط با تمامی دستگاه‌ها عنوان کرده نبود آن را معادل از بین رفتن دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی در کشور بیان کرده است.

مرتضی آزادی پدافند مطالعه دقیق کاربردی با صرفه و چند منظوره برای بهره‌برداری بهینه در شرایط ویژه است؛ افزود: طبق اصل ۱۲۰ قانون توسعه کشور هیچ فعالیت عمرانی عملیاتی نمی‌شود مگر مطالعات پدافند غیرعامل در آن انجام گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ غربی افزود: یکی از عوامل تهدید برای یک کشور جغرافیای سیاسی و اقتصادی آن کشور است

وی با بیان اینکه ایدولوژی یک کشور از سایر عوامل تهدید آن است اظهار داشت: لازم است که مقدسات نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند باشیم چرا که اگر بندهای نظامی و زیرساختی خود را تقویت نکند مورد تجاورز قرار می‌گیرید.

وی بیان کرد: لازم است که مباحث مربوط به پدافند غیر عامل در تمامی مباحث به ویژه مباحث اقتصادی و اقتصاد مقاومتی مورد توجه مردم و مسئولان هر چه بیشتر قرار گیرد.

مجموعه اقدامات غیر مصلحانه که سبب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، ارتقاء پایداری ملی و تاثیر مدیریت بحران در مقابل تهدیدهای دشمن می‌گردد پدافند غیر عامل نام دارد.