DSC_8609به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار ارومیه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ارومیه اظهار داشت: تاکنون ۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری که تنها ویژه شهرداری است در ارومیه شناسایی شده است.

 داود ندیم از اتمام طراحی و نقشه‌برداری خط یک تراموای شهری ارومیه خبر داد و تصریح کرد: برای اتمام خط یک تراموای شهری که به طول ۱۰ کیلومتر پیش‌بینی شده، ۲۴۰ میلیارد تومان به صورت ارزی و ریالی هزینه شده است.

وی افزود: علاوه بر آن خط دوم آن در سال آینده اجرایی شده و ایده‌پردازی و مطالعات خط سوم و چهارم آن نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار ارومیه از خرید دستگاه‌های مدرن برای شهربازی ارومیه خبر داد و بیان کرد: دستگاه‌های این شهربازی که از کشور ایتالیا خریداری شده و با راه‌اندازی آن بزرگترین شهربازی شمال غرب کشور خواهد شد، در دهکده ساحلی چی‌چست ارومیه نصب می‌شود.

ندیم با تاکید بر توجه به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگر سلامت گفت: شهرداری ارومیه در تلاش است که با کمگ ۱۱ رایزن بازرگانی کشورمان که در خارج از کشور فعالیت دارند فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری ارومیه را احصاء کرده و بخش سرمایه‌گذاری گردشگر خارجی را آغاز کند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار ارومیه با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش ارومیه اظهار داشت: بی‌شک سرمایه‌گذاری در این حوزه نیز در دستور کار قرار گرفته و حتی احداث یک ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیز در این زمینه پیش‌بینی شده است.