486فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: طرح زمستانی امسال پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور از ۲۳ آذرماه جاری آغاز شده و تا ۲۳ اسفندماه ادامه می یابد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، عباس فرمانی در جلسه هماهنگی طرح زمستانی پلیس راه استان اظهار کرد: ۱۰۰ تیم محسوس و نامحسوس با همکاری بیش از ۴۰۰ نفر از عوامل پلیس در اجرای طرح زمستانی پلیس فعالیت می کنند.

وی افزود: در راستای اجرای طرح زمستانی ۱۵ دستگاه‌ اجرایی از جمله اورژانس، راه و شهرسازی، سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌ها، هلال‌احمر و مدیریت بحران مشارکت دارند.

فرمانی هدف از اجرای طرح زمستانی را خدمت‌رسانی به مسافران در محورهای مواصلاتی استان در مواقع بحرانی ، تقویت ایمنی جاده‌ها، ارائه خدمات به مردم، رفع گره‌های کور ترافیکی، رفع مسیرهای مسدودی و روان کردن ترافیک و ایمنی در تردد و نیز کنترل و نظارت بر تجهیزات زمستانی عنوان کرد.

فرمانده پلیس راه استان کرد: با آغاز فصل سرما، مردم همواره باید تجهیزات ایمنی و زمستانی را به همراه داشته و پیش از آغاز سفر، علاوه بر پیش‌آگاهی از چگونگی آب و هوا و مدت زمان سفر، از سالم بودن سیستم گرمایشی و تجهیزات داخل خودرو مطمئن شوند.

وی سپس با ارائه گزارشی از اجرای طرح زمستانی پلیس راه سال ۹۳ گفت: زمستان سال گذشته شاهد ۶۶ تصادف فوتی، ۸۴۹ تصادف جرحی و ۴۵۴ تصادف خسارتی در جاده های استان بودیم که در نتیجه آن یک هزار و ۵۷۴ نفر مجروح شدند و ۸۷ نفر جان خود را از دست دادند.

فرمانی با بیان اینکه بی‌تردید اهمیت به توصیه‌های پلیسی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ضامن سلامتی رانندگان و متضمن پیشگیری از هرگونه سانحه تلخ رانندگی است، خاطرنشان کرد: در تصادف های صورت گرفته در طرح زمستانی سال گذشته ۴۰ درصد مربوط به تصادف وسیله نقلیه با وسیله نقلیه دیگر و ۳۳ درصد مربوط به واژگونی و خروج از جاده بود که با استفاده از تجربیات پارسال می توان امسال برای کاهش این تعداد برنامه ریزی کرد.

به گفته وی در سال گذشته همچنین به یک هزار نفر در محورهای مواصلاتی استان امدادرسانی شده و ۱۰ مورد نیز محدودیت ترافیکی اتخاذ شد.