789654معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: مرحله دوم ثبت نام طرح جریمه مشمولان غایب خدمت نظام وظیفه آغاز شده و متقاضیان دارای شرایط می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در آن شرکت کنند

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه،سرهنگ حبیب جعفرزاده در گفتگو با خبرنگاران افزود: مرحله اول این طرح از ۱۵ بهمن تا ۲۸ اسفند ماه سال گذشته در کشور به اجرا شد که حدود ۲۸۰ هزار نفر در آن شرکت کردندکه تنها یک پنجم افراد دارای شرایط را شامل می شد.

وی  گفت: مرحله دوم این طرح نیز با هدف ثبت نام افراد جامانده  از ۲۲ آذرماه جاری آغاز شده و کسانی که هشت سال غیبت داشته و یا سرباز فراری هستند را شامل می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در فاز دوم این طرح برخلاف فاز اول ؛ با فرمایش رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا، دیگر نیازی به معرفی سربازان فراری و هشت سال غیبت کنندگان به مرجع قضایی نیست

سرهنگ جعفرزاده با تاکید بر لزوم تعویض کارت های پایان خدمت و معافیت سابق با کارت های هوشمند گفت: برای دارندگان کارت پایان خدمت که از یکم فروردین ماه سال ۱۳۶۰ ثبت شده است تعویض کارت کاغذی به هوشمند ضروری بوده و برای کسانی که قبل از آن تاریخ بوده و ۵۰ سال تمام داشته باشند تعویض کارت ضرورتی ندارد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اصلاح نشانی و مدرک سربازان در حین خدمت ممنوع است؛ افزود: سربازان در حال خدمت نمی‌توانند در مراکز دانشگاهی و آموزشی تحصیل کنند و سربازانی که از آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد به بالا قبول شوند مجوز تحصیل با شرط نداشتن غیبت برای آنها صادر می‌شود.

سرهنگ جعفرزاده با بیان اینکه هیچ اداره و سازمانی حق به کارگیری سرباز غایب و فراری را ندارد افزود: در صورت مشاهده کسر از حقوق شده و اگر برای بار دوم مشاهده شود هزینه سالانه سه نفر سرباز از آنها دریافت می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر مدت خدمت سربازی در دستگاه های دولتی  ۲۴ ماه، در یگان های قابل حفاظت ۲۱ ماه، در مناطق عملیاتی ۱۸ ماه،، در مناطق بد آب و هوا برای افراد بومی ۲۱ ماه و برای افراد غیربومی ۱۹ ماه و در ارومیه به علت تغییر شرایط ۲۱ ماه تعیین شده است.