4568معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: رعایت اخلاق حرفه‌ای جایگزین نقدهای غیر مستند، بدون سند و تخریبی در رسانه‌های محلی آذربایجان غربی شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، علیرضا رادفر در همایش آسیب‌ها و چالش‌های رسانه که با حضور فعالان رسانه و دست‌اندرکاران حوزه رسانه، مدیران و کارشناسان روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان برگزار شد؛ با تاکید بر لزوم بیان نقدهای منصفانه در رسانه‌ها گفت: نقد منصفانه  رسانه‌ها مسئولان را برای بهتر کردن شرایط یاری می‌کند اما لازم است که تفاوت بین نقدهای منصفانه و تخریب‌های هدفمند مشخص شود.

وی به تفاوت‌های اخلاق رسانه ای و رسانه اخلاقی اشاره و خاطرنشان کرد: اخلاق رسانه ای آن چیزی است که رسانه می‌تواند به جامعه القا کند، امروزه باید اعتراف کنیم که در کنار مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی یک بداخلاقی در جامعه حاکم شده و باید این بداخلاقی را ترمیم و اصلاح کنیم.

 رادفر با بیان اینکه  مبنای زندگی در ایران اسلامی ارزش‌ها و هنجارهای اخلاقی است  افزود: این ارزش ها بر مبنای ارزش‌های دینی پایه ریزی شده است و همه باید پایبند آن چارچوب‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه پیگیری و حفظ منافع ملی نقطه مشترک تمام کشورهاست، تاکید کرد: همه هدف گذاری‌ها ی ما باید بر اساس منافع ملی لحاظ شود و آیینه‌ی پیش روی ما باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی به قومیت‌ها و خرده فرهنگ‌ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها باید با لحاظ  کردن منافع ملی در ایجاد وحدت بین اقوام مختلف نقش آفرینی کنند.