35464نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: افرادی که شایستگی نماینده شدن مردم را در مجلس دارند در این انتخابات شرکت کنند

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه با اشاره به برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز گفت: همایش ۲۷ میلیونی اربعین امسال، قدرت نمایی جهان اسلام در مقابل کفار بود و نشان داد که ملیت‌های مختلف با ادیان گوناگون عاشق راه اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

وی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین (ع) نشانه قدرت خداوند است و شخصیت عظیمی است که انسان در طول تاریخ نتوانسته است به سادگی به آن پی ببرد عنوان کرد: دشمنان دین اسلام و مذهب تشیع در دنیا و برخی افراد ناآگاه داخلی بدون توجه به ابعاد قابل توجه همایش بزرگ اربعین حسینی در سال جاری، این پیاده روی را به تمسخر می‌گیرند که همه آن‌ها بی اساس و بدون اطلاع است.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری با اشاره به نزدیک شدن روز دانشجو، گرامی داشت در خور شان شهدای این روز را خواستار شد و گفت: نباید برنامه های مختص روز دانشجو به کف زدن، اجرای کنسرت و پایکوبی اختصاص یابد و برنامه ریزان باید در راستای تبیین اهداف شهدا و مبارزه با استکبار جهانی تمهیداتی بیندیشند.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید از چنین روزی الگوگیری کنند خاطرنشان کرد: برگزاری این روز بخاطر گرامیداشت سه شهید دانشجو بوده و برگزاری کنسرت در چنین روزی و شادمانی سزاوار تکریم چنین روزی نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: شعار مرگ بر آمریکا از دهه‌های گذشته شعار اصلی مبارزه با ظالم در ایران و دنیا بوده است و نباید این کشور را دوست جلوه دهیم که این امر در اجتماع‌های دانشجویی نیز باید لحاظ شود.

وی در بخشی از سخنان خود به انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: به تمام کاندیداهای که قصد شرکت در انتخابات را دارند توصیه می‌شود اگر احساس می‌کنند که شایستگی نماینده شدن مردم را در مجلس دارند در این انتخابات شرکت کنند در غیر این صورت از هزینه‌های احتمالی جهت حضور در انتخابات اجتناب کنند.