4637467به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نهمین جلسه شورای اداری استان ضمن اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان بر فرآهم سازی زمینه های لازم برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سالجاری تاکید کرد.

رادفر  ادامه داد: حضور آگاهانه و با بصیرت مردم در انتخابات سالجاری در تعیین سرنوشت خود بسیار حائز اهمیت است.

رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید بر بی طرفی کامل اعضای ستاد در جریان انتخابات گفت: حرکات انتخاباتی شروع شده و باید سعی کنیم که با رعایت صحیح قوانین و مقررات بر له یا علیه کاندیدای خاصی تبلیغ صورت نگیرد.

رادفر با اشاره به این که اولویت اصلی ستاد انتخابات، برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و پرشور در سالجاری است، افزود: همه مسؤولان و متولیان وظیفه دارند در راستای برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و تأمین امنیت آن تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی بیان کرد: ۲۸ آذر ماه زمان شروع ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی است و تا ۷ روز ادامه پیدا می‌کند و لازم است که متقاضیان برای ثبت نام به بخش‌داری‌ها، فرمانداری‌ها و نهایتاً به وزارت کشور مراجعه کرده و فرایند ثبت نام را انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه برابر دستور رئیس جمهور امسال صندوق‌های شفاف و قابل مشاهده برای انتخابات در حال ساخت است گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۶ فرایند دارد که تعداد ۲۴ فرایند آن به صورت رایانه‌ای انجام شده و فقط رأی گیری و شمارش آرا به صورت دستی انجام می‌گیرد.